You are here: Home - Bez kategorii - Czy warto korzystać z biura nieruchomości?

Czy warto korzystać z biura nieruchomości?

Posted by on Lipiec 1st, 2011 with 0 Comments

Jeśli pragną Państwo sprzedać działkę czy mieszkanie lub przeciwnie – kupić – warto w takiej sytuacji skorzystać z usług biura nieruchomości. Dobry wybór, może przyspieszyć transakcję. Nie należy wybierać biura pośrednictwa przypadkowo.
Na początku przytoczę kilka faktów. Mianowicie zgodnie z Ustawą o Gospodarce Nieruchomościami, nie każdy może prowadzić działalność w tym zakresie. Pośrednikiem jest osoba, która posiada licencję zawodową nadaną w trybie przepisów ustawy, a swoją pracę wykonuje zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa, standardów zawodowych i zasad etyki zawodowej, ochrony interesu swoich klientów.

Zgodnie z w/w Ustawą pośrednictwo w obrocie nieruchomościami polega na zawodowym wykonywaniu przez pośrednika czynności zmierzających do zawarcia przez inne osoby umów nabycia, zbycia, najmu, bądź dzierżawy – różnego rodzaju praw do Nieruchomości Rzeszów. Pośrednik po przyjęciu oferty, powinien wykonać opis, sfotografować nieruchomość, zamieścić ofertę na swojej stronie internetowej, oraz podjąć działanie w sferze promocji i reklamy danego ogłoszenia. Co ważne, pośrednik ma prawo wglądu oraz pobierania odpowiednich odpisów, wypisów i zaświadczeń zawartych m.in. w księgach wieczystych, planach miejscowych itp. Taka wykwalifikowana osoba może również okazać się przydatna podczas zawarcia umowy przeniesienia prawa własności w Kancelarii Notarialnej, gdyż jego uwagę skupia się na poprawność zapisów aktu notarialnego.

Nie musimy korzystać, z wszystkich wyżej wymienionych czynności. Dokładny zakres czynności określa umowa pośrednictwa. Warto, by Państwo byli świadomi za co i ile płacą.

Na koniec kilka porad, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze Pośrednika:
1. Na stronie internetowej i na wizytówkach powinny znajdować się dane identyfikacyjne biura i właściciela
2. W siedzibie biura w widocznym miejscu powinien znajdować się certyfikat ubezpieczenia oc oraz świadectwo nadania licencji
3. Należy zwrócić uwagę na oferty danego biura, jak są opisywane, jakiej jakości fotografie, filmiki video, w jakich mediach, na jakich portalach są ogłaszane oferty i samo biuro

Leave a Reply

*

Windows 7

System operacyjny Windows 7 Home Premium 64bit RECOVERY. Jest to najnowszy system operacyjny firmy Microsoft. System posiada doskonały interfejs graficzny i zapewnia stabilną pracę zarówno w pracy jak i w domu. Windows 7 to doskonały sposób na dobrą zabawę odkrywając nowe możliwości Twojego laptopa. Wideo, zdjęcia, wszystko to jest łatwo dostępne w domu lub w podróży. Za pomocą kilki kliknięć można w łatwy i bezpieczny sposób korzystać z dostępnych sieci bezprzewodowych jak również przewodowych. Nowy Pasek zadań. Na pasku zadań możemy dowolnie, wedle uznania rozmieścić programy, dokładnie tak jak nam się podoba, na przykład ze względu na częstość korzystania z programu. Programiści zadbali także o możliwość ustawienia rozmiaru ikon, domyślnie ikony są duże, co ułatwia nam operowanie nimi. Pasek zadań posiada także funkcje podglądu programów. Mówiąc jaśniej, jeżeli najedziemy na przykład na ikonę przeglądarki, a obecnie mamy w niej otwartych kilka zakładek, wyświetlą się nam miniaturowe podglądy wszystkich otwartych zakładek, jeżeli zaś najedziemy myszą na miniaturowy podgląd, którejś z zakładek powiększy się ona do maksymalnych rozmiarów, na jakie pozwala nam monitor.